Programa de actividades


sábado, 10


21:00 h.

Auditorio Municipal.

 

  • Lectura do Pregón do Corpus a cargo do historiador, arqueólogo e investigador Xoán Martínez Tamuxe.
  • Concerto ofrecido pola Orquestra de Cámara Galega, dirixida por Rogelio Groba Otero.

martes, 13 a venres, 16


19:00 h.

  • Animación de rúa polo centro urbano para amenizar o traballo de desfollado das flores.
  • Música tradicional a cargo dos grupos Sadeo, Os Muíños de Oliveira, Grupo Folclórico da Casa Cultural de Areas, e Naiama.

 

mérCores, 14


21:00 h.

Salón de Plenos

  • Presentación da revista Pregón coa presenza dos colaboradores do número deste ano.

 

venres, 16


17:00 h.

Praza Maior e Praza Bugallal

Brincamos, xornada dedicada aos xogos tradicionais e populares.

 

sábado, 17


16:00 h.

Rúas do centro urbano

  • Inicio da confección de alfombras.

22:30 h.

Mercado Municipal

  • Inauguración da mostra fotográfica Corpus no Tempo e da exposición de Meninas.

23:30 h.

Diante do Mercado Municipal

  • Música e danzas do mundo (Galicia, Portugal e Italia) a cargo de Mercedes PrietoSergio Cobos.

 

domingo, 18


09:45 h.

  • Tirada de foguetes de palenque.

10:45 h.

Diante da Casa do Concello

  • Recepción de autoridades.
  • Concerto da Banda de Música Xuvenil de Xinzo.

12:30 h.

  • Tirada de foguetes de palenque.

 

12:30 h.

Rúas do centro urbano

  • Solemne procesión coa participación da Banda de Música Xuvenil de Xinzo.

18:00 h.

Rúas do centro urbano

  • Desfile de carrozas históricas e etnográficas.
  • Actuación de grupos de música tradicional.

21:30 h.

Praza Bugallal

  • Actuación da Orquestra América.

22:30 h.

Praza Maior

  • Concerto de Roi Casal.

00:30 h.

Praza de Bugallal

  • Fin de festa a cargo do grupo América.

 

Luns, 19


 

 

 

11:30 h.

Praza Maior

  • Animación infantil a cargo do grupo Animar-T.

17:00 h.

Rúas do centro urbano

  • Festa infantil con inchables. 

 

20:00 h.

Monumento ao alfombrista

  • Ofrenda floral in memoriam.
  • Acompaña a Banda de Gaitas Tremiñado.

20:30 h.

Auditorio Municipal

Acto de entrega das Medallas do Corpus Christi.

 

21:00 h.

Rúas do centro urbano

  • Animación de rúa a cargo do grupo Ronco&Fol.

22:00 h.

Praza Maior

  • Actuación da Orquestra Olympus.

23:30 h.

  • Tirada de fogos de lucería.

 

00:00 h.

  • Fin de festa coa Orquestra Olympus